Dołącz do Nas! Drużyna Najemna Dziki Bez zaprasza w swoje szeregi!

piątek, 6 maja 2016

Warsztaty w Masłomęczu

Dzisiaj będzie spokojnie i wspominkowo. Na początku kwietnia 2016 roku wraz z Drużyną gościliśmy w Wiosce Gotów w Masłomęczu uczestnicząc w Warsztatach Historycznych. Można by pisać wiele o klimacie miejsca i świetnych ludziach ale podsumuje to krótko: Było cudownie.


Zajechaliśmy dosyć wcześnie i nie szybciutko porozkładaliśmy drużynowe graty i ugotowaliśmy żurek żeby na spokojnie móc wczuć się w klimat, zwiedzać i uczyć.Mojmira pokazywała jak wygląda proces tworzenia ozdób z brązu. Można było posłuchać, podpytać, obejrzeć i stwierdzić, że pozostaniemy przy tkaniu krajek ;)
Dziewczyny (i chłopaki) z Grodów Czerwieńskich farbowały len i wełnę w... ano we wszystkim co wpadło w ręce - od łupków cebuli, przez kruszynę na owocach dzikiego bzu kończąc.


Marika namierzyła witki wierzbowe i dzielnie zabrała się za plecenie... czegoś ;)
Panowie oddali się męskim zajęciom jak kowalstwo. Każdy mógł spróbować swoich sił. Nasz Drużynnik Jorund stanął na wysokości zadania wykuwając sobie fibulkę :)

Oczywiście skoro są wojowie musi być poważny trening, a po treningu chwila na odsapnięcie i odzyskanie sił na biesiadzie :)
Dziękujemy wszystkim, którzy o nas zadbali i z którymi spędziliśmy miło czas. Oby więcej takich wyjazdów :)

A więcej zdjęć możecie zobaczyć TUTAJ.

Z pozdrowieniami,
Aldis

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz