Dołącz do Nas! Drużyna Najemna Dziki Bez zaprasza w swoje szeregi!

piątek, 4 października 2013

Muzeum Wikingów w SztokholmieJeśli będziecie kiedykolwiek w Sztokholmie koniecznie wstąpcie do Historiska Musset. Będąc w tym przepięknym skandynawskim mieście pokusiłam się o zwiedzenie tego muzeum i byłam zachwycona.

Dlaczego o tym piszę w kontekście tego bloga? 

Historiska Musset posiada niesamowitą, interaktywną wystawę o wikingach. Prezentowane są znaleziska, ciekawostki i opowieści. Wszystkiego można dotknąć. Wszystko można obejrzeć z każdej strony. Poniżej mała migawka z mojej wycieczki. Niestety zdjęć jest mało i raczej kiepskiej jakości ponieważ w muzeum panuje nastrojowy półmrok, którego nie był w stanie dźwignąć mój aparat.

Jeszcze mały odnośnik do wystawy o wikingach: http://www.historiska.se/home/exhibitions/vikings/
A na koniec jako idealne podsumowanie mojej wycieczki do Sztokholmu: spacerując przez wąskie uliczki Gamla Stan ( Starego miasta ) natknęłyśmy się oto na taki cudowny i wspaniały sklep ( był projekt żeby w nim zamieszkać ale skończyły nam się fundusze ^^ ): 

Viking Shop in Stockholm :)
1 komentarz:

  1. Niedaleko tego sklepiku jest też całkiem fajna Wikińska knajpka z odpowiednik wystrojem i obsługą :) A co miłe dla oka i podniebienia to, to, że mają tam duży wybór polskich miodów pitnych :)
    ( http://www.aifur.se/ - strona knajpki )
    Serdecznie pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń