Dołącz do Nas! Drużyna Najemna Dziki Bez zaprasza w swoje szeregi!

sobota, 12 października 2013

I-szy Warszawski Jarmark Historyczny


Dzisiejszy dzień minął mocno aktywnie i w klimatach historycznych. Zaczęło się z samego zimnego i ponurego rana na treningu. Może zabrzmi to sentymentalnie ale - las o tej porze roku jest piękny, malowniczy i niesamowicie tajemniczy.

Wojowie z drużyny tradycyjnie walczyli na miecze i włócznie. A my biedne niewiasty z łukami szukałyśmy dobrego miejsca do postrzelania. Oczywiście nie miałyśmy słomianki ani stojaka  ( bo po co? ). Ale dla chcącego nic trudnego. Zbudowałyśmy na szybko z Frigg i Panią K prowizoryczną strzelnicę. By nie połamać strzał za cel obrałyśmy sobie niewinne, zmurszałe pieńki. Efekt naszej pracy przedstawiał się następująco:Po treningu przetransportowaliśmy się do Jomsborgu ( grodu Wikingów ) gdzie odbył się Pierwszy Warszawski Jarmark Historyczny. Oprócz straganów ( IX - XI wiek ) można było się najeść, napić grzanego pitnego miodu czy obejrzeć walkę wikingów, strzelanie z łuku angielskiego i rzucanie toporem do celu.

A ja ( i nie tylko ja! ) wpadłam w szał historycznych zakupów. Oto moje nowe piękne zdobycze dnia dzisiejszego:1.  Kieł Dzika - zawieszka 2. Freja - zawieszka, odlew z brązu 
( Freja - bogini wegetacji, miłości, płodności i magii3. Kubek gliniany z Birki Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza